Fjordane bane 2007
Landsdelskrinsstemne bane 2007, Nyborg SKL, 09-10.06.2007:
Mesterskap:
Deltakarar: 176. Stemna vart godt avvikla under kjempeflott ver. Gula skyttarlag stod for felten. Det er fjerde gongen desse skyttarlaga arrangerer dette store arrangementet.
Klasse 3-5:
1. Ole Arild Aa, Hyen (5) 345, 2. Lars Hallvard Ese, Balestrand (5) 344, 3. Bertel Oddne Mjellem, Hyen (5) 342, 4. Martin Hamre, Indre Gloppen (5) 341, 5. Mona Isene, Førde (5) 340
Samlag kl. 3-5: 1. Nordfjord 383 2. Sogn Ytre 383. 3. Sunnfjord 2 381 . 4. Sunnfjord 1 381
Samlag veteran: 1. Sogn Ytre 391. 2. Nordfjord  388. 3. Sunnfjord 382.
Samlag R/ER/J: 1. Nordfjord 394. 2. Sunnfjord 392. 3. Sunnfjord 390p.
Normapokalen: Lars H Ese 344p
Beste kvinne: Mona Isene: 340p
Under 20 år: Roger Nesheim 336p
Medalje: Roger Nesheim, Hilde Haarstad, Hall Midthun, Hallgeir Ålvik og Janne Haugnes.
Alle over 324 fekk stjerne.
V55: 1. Ola Loneland, Dale 341, 2. Oddvar Råsberg, Nesse 333, 3. Bjarne Sandvik, Knipenborg 333
Rekrutt:1. Tor Erling Ulriksen, Florø 349, 2. Håkon Sætre, Haugen 349, 3. Marit Varlid, Hyllestad 345
Eldre rekrutt: 1. Lars Haugnes, Florø 350, 2. Ole Martin Erdal, Førde 350, 3. Kjetil Bøe Bjørgum, Aurland 349, 4. Nikolai Hyenes Kvellestad, Hyllestad 349
Junior: 1. Vegard Solhaug, Aurland 349, 2. Elisabeth Skudalsnes, Gaular 348, 3. Lars Holme, Hyen 347
V65:1. Frode Grimelid, Førde 348, 2. Ludvig Indrebø, Farnes 347, 3. Peder Holme, Hyen 347
V73:1. Gunnar Strømsnes, Florø 342, 2. Tor Zachariassen, Ålfoten 340, 3. Gerd Elvagjeng, Sogndal 334
Hovedskyting:
Klasse 1:
1. Inger Rise Hallset, Ålfoten 243
Klasse 2:
1. Siv Kristin L Yttri, Leikanger 237, 2. Bjørn Ingvar Oppedal, Oppedal/Brekke 235, 3. Rolf Daniel Midtun, Gula 231, 4. Margrethe Skåden, Gula 229, 5. Christian Årskaug, Oppedal/Brekke 227, 6. Sigurd Eggum, Hyllestad 224, 7. Trude Wergeland, Nyborg 221, 8. Andreas Ullebust, Førde 220, 9. Roy Haarstad, Gaular 211, 10. Bjarne Haugnes, Florø 211
Klasse 3: 1. Hall Midthun, Gula 237, 2. Hallgeir Aalvik, Florø 234, 3. Kåre Bjørkhaug, Lavikdal 232, 4. Ole Tom Nord, Eidsbygda 230, 5. Ørjan Aven, Førde 229, 6. Kjell Bjørgum, Aurland 228, 7. Ingeborg Knapstad, Eikefjord 227, 8. Harry Gram, Førde 226, 9. Anita Tormodset, Viksdalen 226, 10. Jan Helge Furre, Leikanger 226, 11. Halvard Gram, Førde 225, 12. Erlend Bjørlo, Eidsbygda 225, 13. Helge Ullebust, Førde 225, 14. Harald Mikalsen, Eidsbygda 224, 15. Lars Magnus Neverdal, Nyborg 224, 16. Magne Nesheim, Eidsbygda 223, 17. Andreas Røyrvik, Hyen 223, 18. Erling Dingsøyr, Vadheim 221, 19. Jon Tore Sætre, Haugen 220, 20. Nils Olav Øy, Leikanger 219, 21. Rune Bjørgum, Aurland 219, 22. Ole Jørgen Grytten, Holsen 211, 23. Susanne Paulsen, Gaular 210, 24. Ola Sørdal, Florø 208, 25. Helge Bakke, Nesse 176
Klasse 4: 1. Odd Arne Langedal, Florø 240, 2. Roger Nesheim, Eidsbygda 238, 3. Hilde Haarstad, Gaular 238, 4. Asbjørn Massnes, Oppedal/Brekke 235, 5. Olav Mundal, Fjærland 233, 6. Janne Humlestøl Njøs, Leikanger 233, 7. Tone Anette Espe, Leikanger 233, 8. Kai Nyhammer, Markane 233, 9. Jostein Koldingsnes, Nesse 232, 10. Harald Koldingsnes, Nesse 232, 11. Rune Virkesdal, Nyborg 232, 12. Jens Raunehaug, Sogndal 231, 13. Geir Lasse Espe, Haugen 230, 14. Janne Haugnes, Florø 230, 15. Anders Nydal, Holsen 230, 16. Alf Erik Røyrvik, Hyen 229, 17. Arild Wergeland, Oppedal/Brekke 228, 18. Jardar Følling, Viksdalen 228, 19. Atle Lunde, Fjærland 228, 20. Frode Solheim, Nyborg 228, 21. Bjørn Inge Espe, Haugen 227, 22. Roald Svoren, Bryggja 225, 23. Kjell Folkestad, Leikanger 224, 24. helge Årskaug, Oppedal/Brekke 217, 25. Per Roar Lillemo, Fjærland 193
Klasse 5: 1. Ole Arild Aa, Hyen 246, 2. Lars Hallvard Ese, Balestrand 244, 3. Martin Hamre, Indre Gloppen 243, 4. Bertel Oddne Mjellem, Hyen 242, 5. Bjarte Haugnes, Florø 241, 6. Mona Isene, Førde 241, 7. Jørgen Virkesdal, Nyborg 240, 8. Magnar Isene, Førde 240, 9. Jarle Tvinnereim, Markane 240, 10. Bernt Tore Inderøy, Hyllestad 239, 11. Jørn Njøs, Leikanger 237, 12. Bjarne Eriksen, Nordbygda 237, 13. Ove Sunde, Dale 237, 14. Erling Melvær, Florø 236, 15. Leiv Reksten, Nordbygda 236, 16. John Magnar Gjerland, Holsen 236, 17. Herman Erdal, Førde 236, 18. Svein Kåre Furre, Leikanger 235, 19. Arve Tefre, Førde 235, 20. Lars Elling Haugsvær, Oppedal/Brekke 234, 21. Atle Lotsberg, Nordbygda 233, 22. Eivind Yttri, Leikanger 232, 23. Per Ove Fossheim, Leikanger 232, 24. Rolf Holsen, Holsen 221
Klasse V55: 1. Oddvar Råsberg, Nesse 244, 2. Ola Loneland, Dale 244, 3. Egil Nyheim, Oppedal/Brekke 244, 4. Bjarne Sandvik, Knipenborg 242, 5. Svein Hoem, Stryn 239, 6. Kjell Ulvedal, Dale 239, 7. Jonn Skagen, Gaular 237, 8. Kristen Lotsberg, Nordbygda 232, 9. Arild Aldeholm, Florø 232, 10. John Stigedal, Hyllestad 228, 11. Ingvar Breidvik, Gula 218, 12. Gunnar Sværen, Balestrand 213
Klasse R: 1. Håkon Sætre, Haugen 249, 2. Tor Erling Ulriksen, Florø 249, 3. Marit Varlid, Hyllestad 247, 4. Lovise Eiken, Hyllestad 246, 5. Alexander Virkesdal, Nyborg 246, 6. Erlend Eriksen, Nordbygda 240, 7. Mats Haugnes, Florø 239, 8. Robin Rambjørg, Nyborg 238, 9. Arnhild Eiken, Hyllestad 237, 10. Kristin Molland, Nyborg 236, 11. Anne Sofie Knapstad, Eikefjord 235, 12. Jan Eirk Baarøy, Nyborg 235, 13. Eirik Hylland, Aurland 233, 14. Jahn Vegard Frimannslund, Ålfoten 231, 15. Eirik D Kroghrud, Nyborg 230, 16. Trine K Molland, Nyborg 229, 17. Even Lihaug, Nyborg 227, 18. Jetmund Høsteland, Nyborg 221, 19. Håvard S. Espe, Haugen 216, 20. Nina Louise Høsteland, Nyborg 202
Klasse ER: 1. Ole Martin Erdal, Førde 250, 2. Nikolai Hyenes Kvellestad, Hyllestad 250, 3. Lars Haugnes, Florø 250, 4. Kjetil Bøe Bjørgum, Aurland 249, 5. Endre Varlid, Hyllestad 249, 6. Lasse Hylland, Aurland 248, 7. Thomas Lanes Nord, Eidsbygda 247, 8. Jan Ove Wedvik, Eidsbygda 246, 9. Lars Erik Tefre, Førde 246, 10. Erlend Nord, Eidsbygda 245, 11. Joakim Haugland, Haugen 245, 12. Anne Silje Tolleshaug Loven, Aurland 243, 13. Kjetil Koldingsnes, Nesse 243, 14. Jon Magne Eggum, Hyllestad 239, 15. Kennet SÆLE, Gaular 236, 16. Eirik Ludvigsen, Florø 234, 17. Maria Sæbø Nes, Leikanger 233, 18. Rikke Rise Hallset, Ålfoten 222
Klasse J: 1. Vegard Solhaug, Aurland 249, 2. Elisabeth Skudalsnes, Gaular 248, 3. Lars Holme, Hyen 247, 4. Henriette Eikeset, Førde 246, 5. Marianne Skudalsnes, Gaular 245, 6. Ivar Nord, Eidsbygda 244, 7. Robert Inge Svoren, Bryggja 244, 8. Ole Jonny Gjengedal, Hyen 244, 9. Håkon Høsteland, Nyborg 244, 10. Karoline Gram, Førde 243, 11. Ann-Iren Sæle, Gaular 242, 12. Stian K Molland, Nyborg 238, 13. Tarjei Oppedal, Oppedal/Brekke 237, 14. Linda Marie Grytten, Holsen 195
Klasse V65: 1. Frode Grimelid, Førde 250, 2. Peder Holme, Hyen 249, 3. Ludvig Indrebø, Farnes 248, 4. Anders Holsen, Holsen 247, 5. Magnar Molland, Sogndal 247, 6. Kjell Eide, Hyllestad 246, 7. Reidar Øren, Eikefjord 244, 8. Kjell Ove Haugsbakk, Dale 243, 9. Norvald Husetuft, Holsen 242, 10. Harald Furre, Leikanger 239, 11. Anders Søreide, Bjordal/Søreide 239, 12. Harry Porten, Hyllestad 235, 13. Reidar Sæle, Nesse 234, 14. Oddmund Humlestøl, Eikefjord 234, 15. Oddvar Refsnes, Dale 234, 16. Edvard Fosse, Gula 229
Klasse V73: 1. Gunnar Strømsnes, Florø 247, 2. Tor Zachariassen, Ålfoten 244, 3. Ola Aase, Nordbygda 241, 4. Audun Skorpa, Florø 240, 5. Gerd Elvagjeng, Sogndal 240, 6. Ståle Loftheim, Holsen 236, 7. Olav Sigdestad, Ålfoten 234, 8. Frits Norevik, Vadheim 226
Resultat samlagsskyting:
1
Nordfjord    KL. 3-5
383 (11*)
 
 
Ole Arild Aa (5)
96 (4*)
 
 
Martin Hamre (5)
97 (4*)
 
 
Leiv Reksten (5)
93 (0*)
 
 
Bertel Oddne Mjellem (5)
97 (3*)
 
 
2
Sogn Ytre
383 (11*)
 
 
Jostein Koldingsnes (4)
92 (2*)
 
 
Frode Solheim (4)
96 (5*)
 
 
Lars Elling Haugsvær (5)
97 (3*)
 
 
Lars Hallvard Ese (5)
98 (1*)
 
 
3
Sunnfjord 2
381 (11*)
 
 
Herman Erdal (5)
93 (1*)
 
 
Hilde Haarstad (4)
95 (3*)
 
 
Odd Arne Langedal (4)
97 (4*)
 
 
Magnar Isene (5)
96 (3*)
 
 
4
Sunnfjord
381 (11*)
 
 
Erling Melvær (5)
98 (5*)
 
 
Bjarte Haugnes (5)
93 (0*)
 
 
Ove Sunde (5)
94 (3*)
 
 
Mona Isene (5)
96 (3*)
 
 
5
Sogn Indre
380 (14*)
 
 
Jørn Njøs (5)
89 (2*)
 
 
Per Ove Fossheim (5)
96 (4*)
 
 
Tone Anette Espe (4)
98 (4*)
 
 
Svein Kåre Furre (5)
97 (4*)
 
 
6
Nordfjord 2
371 (7*)
 
 
Roger Nesheim (4)
91 (2*)
 
 
Atle Lotsberg (5)
94 (2*)
 
 
Bjarne Eriksen (5)
94 (2*)
 
 
Jarle Tvinnereim (5)
92 (1*)
 
 
7
Sogn Indre 2
368 (8*)
 
 
Kjell Bjørgum (3)
91 (1*)
 
 
Jens Raunehaug (4)
94 (3*)
 
 
Janne Humlestøl Njøs (4)
89 (3*)
 
 
Eivind Yttri (5)
94 (1*)
 

1

Sogn Ytre VETERAN

391 (17*)

 
 

Reidar Sæle (V65)

94 (1*)

 
 

Anders Søreide (V65)

99 (5*)

 
 

Egil Nyheim (V55)

99 (4*)

 
 

Oddvar Råsberg (V55)

99 (7*)

 
 

2

Nordfjord

388 (10*)

 
 

Tor Zachariassen (V73)

99 (4*)

 
 

Peder Holme (V65)

98 (3*)

 
 

Kristen Lotsberg (V55)

96 (2*)

 
 

Svein Hoem (V55)

95 (1*)

 
 

 

Sogn Indre (Trening)

385 (15*)

 
 

Gerd Elvagjeng (V73)

98 (4*)

 
 

Ludvig Indrebø (V65)

98 (5*)

 
 

Magnar Molland (V65)

89 (0*)

 
 

Bjarne Sandvik (V55)

100 (6*)

 
 

3

Sunnfjord

382 (22*)

 
 

Frode Grimelid (V65)

100 (6*)

 
 

Ståle Loftheim (V73)

88 (4*)

 
 

Ola Loneland (V55)

98 (6*)

 
 

Arild Aldeholm (V55)

96 (6*)

 

1

Nordfjord  R/ER/J

394 (4*)

 
 

Håkon Sætre (R)

100

 
 

Thomas Lanes Nord (ER)

100

 
 

Ole Jonny Gjengedal (J)

95

 
 

Robert Svoren (J)

99 (4*)

 
 

2

Sunnfjord

392 (3*)

 
 

Ole Martin Erdal (ER)

100

 
 

Lars Haugnes (ER)

99

 
 

Marianne Skudalsnes (J)

93

 
 

Elisabeth Skudalsnes (J)

100 (3*)

 
 

3

Sunnfjord 2

390 (3*)

 
 

Nikolai Hyenes Kvellestad (ER)

100

 
 

Endre Varlid (ER)

98

 
 

Karoline Gram (J)

97

 
 

Ann-Iren Sæle (J)

95 (3*)

 
 

4

Sogn Ytre 2

380 (1*)

 
 

Kristin Molland (R)

97

 
 

Robin Rambjørg (R)

97

 
 

Emil Ulvatn (J)

95

 
 

Tarjei Oppedal (J)

91 (1*)

 
 

5

Sogn Ytre

378 (2*)

 
 

Alexander Virkesdal (R)

93

 
 

Kjetil Koldingsnes (ER)

100

 
 

Stian K Molland (J)

93

 
 

Håkon Høsteland (J)

92 (2*)

 
 

Trening

Sogn Indre

369 (6*)

 
 

Eirik Hylland (R)

92

 
 

Ann Silje Loven (R)

92

 
 

Lasse Hylland (ER)

85

 
 

Vegard Solhaug (J)

100 (6*)

 

  

Kontakt Nyborg  
  nyborg@skytterlag.no el. mobil 97633174 
Bank 3817.20.08663 Org.nr 984 410 077



Dataskyting -NB! Bruk explorer nettlesar

Skytetrening-sikt/avtrekk

Jegertrening og vaktliste 2018

LS 2018 i Stjørdal

Vakt for NU/R/ER/J-Torsdagar

TV-aksjon-Dalsøyra krins

Trening-skyting

Skytetid LS Førde

Mannskapsliste Vestlandsstemne 6.-9. juli

Vakt og treningsliste 2017

Medlem i Nyborg skyttarlag

Nyborgstemne bane 7.-8.5-organisering

Treningsliste ute

Lagsm. og sosialt samvær15m 18.3.16

Bedriftsskyting 1. mars 2016

Pangstart 15-resultat

Vaktliste 15m inne

Trening og jaktskyting

God reklame for skytesporten i Gulen

Samlagstemne i felt Nessane 25.4.15

LS-Lesja

Informasjon/Vaktliste/trening ute torsdagar kl. 18.00

Vinnarar morsdagslotteri 2015

Industriarbeidarane vann bedriftskytinga 2015

Pangstart 3-Nyborg 13.11 på treninga

Skytetrening 15m onsdagar for kl. 1-5 kl. 20.00

Trening til ny sesong

Ungdomsamling Sogn Ytre den 8.11

Trening-skytesimulator

Nyborgstemna 10.-11.5.14

Lagsmeisterskap 15 2013

Vaktliste 15 m 2012-2013 inne 15 m

Org.medalje Nyborg 11.8.11

Jakt treningar og jaktprøve 2011

Jegerkurs 12.-13.3.11 på Hosteland

Jakt-og treningskyting 2010

Vaktliste ute 2010-Onsdagar

Nyborg skoleskyting 100% deltaking

Serieskyting Sogn Ytre 2010

Kontakt Nyborg

Samlagstemne Bjordal 16.8

Finalegrense vestlandbane

Medalje historikk vestlandstemna

Kart Nyborg skytebane

Skytetider Vestlandstemne

Tidsplan (førebels) sundag 5.7 Vestlandstemna bane

Samlagskyting Vestlandstemna

LS-Evje -Nyborg 18 stk. skytetider

Skytingens Dag sundag 7.juni

Skytetider Vestlandstemna

Landsdelstemne i Førde 13.-14. juni-Skytetider

Org.medalje 30.5.09 i Vadheim

Jaktprøven og trening 2009

Nyborgstemna og Oppedalstemna 2.-3.mai

Vestlandstemne 2009-overnatting

Vestlandstemne 3.-5. juli 2009-Innbyding

Samlagsstemna i felt 19.4- Lavikdal

Korrespondanse runde 7

Korrespondanseskyting runde 6

Korrespondanse runde 5

Vinnarar morsdagskakelotteri 2009

Korrespondanseskyting runde 4

Korrespondanseskyting runde 3

SY-Runde 2

Korrespondanseskytinga runde 1 2009

Nybiorg min.- 23.-24. januar-innbyding

Skytekurs/bading i Høyanger 14.2

Serieskyting korrespondanse 2009

Referat frå styremøte 8-12-08

LS- Førde skytetider Nyborg

Skytetider Vestlandsstemne Voss

Fredagstrening - vaktliste 2008.

200 m 35 skot Nyborg bane 2008

100 m35 skot Nyborg bane 2008

Resultat Nyborg bane 2008

Skytetid påNyborgstemna 30.5

Skytingens Dag var vellukka.

Nyborg Skytetider Ålfoten 7.6.08

Nyborgstemna bane 2008

Organisering Nyborgstemna 31.5-1.6.2008

Lagsmeisterskap i feltsskyting 2008

Resultat lag.min 2008

Bedriftsskyting 4.3.08

Lagsmeisterskap fredag 7.mars

Bedriftsskyting tirsdag 4.mars

Resultat samlagsstemne miniatyr Sogn Ytre 2008

Tirsdag - Vaktliste R-ER-J

Samlagstemne 15m-arbeidoppgåver

Resultat Nyborg min

Nyborg miniatyr 25-26.1- innbyding

PANGSTART/Solund sundag 20.1

Ansvar Nyborg miniatyr 24.-26.1

Vaktliste vinter/vår 2008

Innbyding Nyborg min 24.-26.1

Ombodsmøte Sogn Ytre 2007

Referat frå årsmøte 2007

Resultat Fjordane felt - Gula 2007

Ole Aril Aa Landsdelsmeister

Resultat innleiing Fjordane bane

Landsdelskrinsstemne i Gulen.

Dette skjer på skytebana i mai

Landsdelskrinsstemne bane og felt

Trening 100m nr. 2 ute.

Resultat lagfelt 14.4.07

Lagsmeisterskap feltsskyting laurdag14.april

Vaktliste -treningar fredag 100m

Samlagsstemne felt laurdag 21.4 - Oppedal/B

Reknes Byggjevarer vann bedriftsskytinga.

Nyborg lag min. 2007

Resultat korrespondanseskyting 2007

Morsdagslotteri 2007.

Resultat - Nyborg stemna miniatyr

Nyborg miniatyr 2.-3.2 - ansvarsliste.

Seim og Meland resultat

Morsdagskakelotteri 2007

Skytetider Seim og Meland 28.1.07

Felles møte mandag 29. januar

Innbyding Nyborstemna miniatyr.

Solund sundag 21.1.07- resultat.

Til andre heimesider - Nyttige lenkjer

Resultat Juletreff for familiar.

Resultat skoleskyting Dalsøyra skule 15.12.06

God skyting av nyborgsskyttarar.

Skytetider Gaular 10. des.06

Referat frå ombodsmøtet i Sogn Ytre

Korrespondanseskyting-serieoppsett 2007.

Haustcup resultat.

Korrespondanseskyting SY

Ombodsmøte - les meir

Høstcup i Gaular - les meir

Til andre heimesider

Skal du til LS-2007 i Steinkjer.

DFS